OC, AC, NNW i inne ubezpieczenia

Ubezpieczenia komunikacyjne pojazdów to bardzo istotny segment ochrony ubezpieczeniowej

Ubezpieczenia komunikacyjne

Obecnie korzystanie z samochodu stanowi standard dla większości osób. Aby jednak codzienna jazda do pracy czy niedzielny wypad za miasto z rodziną obyły się bez przykrych niespodzianek, warto zaopatrzyć się w odpowiednie ubezpieczenie komunikacyjne. Tylko w ten sposób możesz mieć pewność, że w razie nieprzewidzianej sytuacji na drodze nie narażasz siebie ani swoich towarzyszy podróży na niebezpieczeństwo. W ofercie AIDE znajdziesz zarówno podstawowe polisy ubezpieczeniowe, jak i korzystne ubezpieczenia dodatkowe.

Ubezpieczenia OC – powinność każdego kierowcy

Ubezpieczenie OC jest obowiązkiem w przypadku każdego kierowcy. Jego posiadanie to skuteczna ochrona, która gwarantuje wypłatę odszkodowania w momencie, gdy to Ty będziesz sprawcą szkody wyrządzonej osobom trzecim lub obcemu pojazdowi w zderzeniu drogowym. Pamiętaj, że nawet jeden dzień bez ważnego ubezpieczenia OC to poważne konsekwencje finansowe – polisę OC powinieneś wykupić najpóźniej w dniu rejestracji auta.

Miej na uwadze, że zakres ubezpieczenia OC jest regulowany prawnie, dlatego jego zakres pozostaje taki sam bez względu na towarzystwo ubezpieczeniowe. Wybierając polisę OC, zwróć uwagę na jej cenę oraz pakiety dodatkowe.

Ubezpieczenia dodatkowe – maksimum bezpieczeństwa

Oczywiście nie warto poprzestawać tylko na podstawowej polisie. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej chroni nas tylko w momencie, gdy to my jesteśmy sprawcami wypadku. Jeśli jednak dojdzie do uszkodzenia naszego samochodu lub, co gorsza, kradzieży, OC nie pokryje naszych strat.

Dlatego tak ważne jest, aby zaopatrzyć się w pakiet ubezpieczeń dodatkowych, dzięki czemu będziemy czuć się bezpiecznie niezależnie od sytuacji:

 • ubezpieczenie AC – w razie stłuczki, kradzieży, aktów wandalizmu lub uszkodzenia samochodu poprzez siły natury możesz liczyć na odszkodowanie ze strony towarzystwa ubezpieczeniowego. Sprawdź, czy możesz je kupić w korzystnym cenowo pakiecie razem z OC;
 • ubezpieczenie Assistance – w razie wypadku, awarii lub nieprzewidzianych sytuacji możesz skorzystać z wsparcia informacyjnego oraz szybkiej organizacji pomocy niezależnie od pory dnia czy nocy. W zakres Assistance wchodzi między innymi bezpieczne odholowanie auta, pomoc fachowców przy naprawie lub organizacja auta zastępczego;
 • ubezpieczenie NNW – jeśli zdarzenie drogowe spowoduje uszczerbek na zdrowiu, Ty lub poszkodowany pasażer może liczyć na otrzymanie odszkodowania. NNW obejmuje m.in. zwrot kosztów leczenia czy rehabilitacji;
 • ubezpieczenie Auto Szyba – zapewnia dodatkową ochronę w momencie, gdy dojdzie do uszkodzenia szyby – towarzystwo ubezpieczeniowe wymieni ją na produkt bardzo dobrej jakości.

CHCIAŁBYŚ ZOSTAĆ AGENTEM?

Zapoznaj się z naszą ofertą Franczyzy

Jakie ubezpieczenie Cię interesuje?

Inne ubezpieczenia

Zdrowie jest naszą najcenniejszą wartością. Nie można go

get a quote

Ubezpieczenia nieruchomości

Ubezpiecz z nami swój dom, mieszkanie czy obiekt

get a quote

AIDE oferuje ubezpieczenia komunikacyjne wszystkich ubezpieczycieli działających na polskim rynku, w tym PZU, Warty, LINK4, AXA, Generali.

Ubezpieczenie AC czyli autocasco jest ubezpieczeniem dobrowolnym, chroniącym istotny składnik majątku osoby ubezpieczającej, jakim jest pojazd.

Ubezpieczenie Assistance to wsparcie w razie wypadku, awarii, czy innych nieprzewidzianych okoliczności.

Ubezpieczenie NNW chroni przed skutkami nieszczęśliwych wypadków - tak pasażera i jak i kierowcę.

Potrzebujesz dodatkową ochronę dla swojego auta? Ubezpieczenie szyb to dobry pomysł.

Zakres tej ochrony obejmuje zarówno wymianę koła na miejscu, jak i odholowanie pojazdu do zakładu wulkanizacyjnego, jeśli wymiana w miejscu zdarzenia nie jest możliwa.

Samochody ciężarowe zarejestrowane w Polsce, tak jak samochody osobowe, muszą posiadać ważne OC, a jego zakres definiowany jest przez ustawę o ubezpieczeniach obowiązkowych.

nie wiesz co wybrać?

Skontaktuj się z naszym Agentem, a on doradzi Ci i pomoże wybrać najkorzystniejszą ofertę.

Start with your zip code to compare car insurance

  Start with your zip code to compare Home insurance

   Start with your zip code to compare life insurance

    Start with your zip code to compare health insurance

     945+ Reviews

     Already member? SIGN IN

     Client Logo

     Very helpful fully explaining the different plans. Cash value is accessed via loans, which accrue interest and reduce cash value our valuable items.

     Maria Marlin Retired Govt Officer, ON, Canada
     Client Logo

     Very helpful fully explaining the different plans. Cash value is accessed via loans, which accrue interest and reduce cash value our valuable items.

     Maria Marlin Retired Govt Officer, ON, Canada

     Nasi partnerzy